מכון פנדה פיזיותרפיה 

סמטת בית הבד 3 ת"א

Panda PT
מכון פנדה פיזיותרפיה 
סמטת בית הבד 3 ת"א
054-775-8428

פיזיותרפיה ספורט בתל אביב

Arm Sports Massage Physical Therapy

כשאנחנו מדברים על פיזיותרפיה ספורט בתל אביב, אנחנו מדברים על מעבר לתחום הפיזיותרפי הרחב, אשר עוסק בשיקום, וסיוע בהליכי ריפוי והגדלת טווחי תנועה. כשמדובר על פיזיותרפיה ספור, מדובר על סגנון טיפול המועבר כדרך גורם טיפולי שהוא גם מומחה ברפואת ספורט, ועל פי כן מכיר את פציעות הספורט ויודע להעניק טיפול אישי מבוסס מחקר (בין היתר), על מנת לתמוך באופן יעיל בשיקום מיטיב.

מה יכול לייחד פיזיותרפיה ספורט בתל אביב?

כדי להתחיל לדבר על פיזיותרפיה ספורט בתל אביב, אולי נרצה להבדיל בינה לבין פיזיותרפיה רגילה. ובכן, כפי שציינו בפסקת הפתיחה – כשמדובר על פיזיותרפיה, מדובר על תחום כללי יחסית. שיש בו הרבה תחומים. קצת כמו, ההבדל בין רופא כללי לרופא מומחה. על כן, ספורט היא פשוט התמחות בנושא רחב יותר. וכדי להתמחות במשהו, יש להעמיק בו. להבין את הצורך, המאפיין, האתגר וסוגי הטיפול הרלוונטיים לתחום הטיפול.

כך, שמי שמציג עצמו כמומחה לטיפול בפציעות ספורט, הוא זה אשר בתקווה, מכיר את שלל הספרות המקצועית, מתעדכן במחקרים עדכניים לתחום הטיפול, משלב ידע רלוונטי וניסיון הולם ושואף לספק את הטיפול המתאים ביותר, כמו גם היעיל ביותר, בעניין זה. ניתן גם להגיד, כי כשמדובר על פיזיותרפיה ספורט בתל אביב, ישנה אוריינטציה טיפולית לתחום הספורטיבי, התחום הספורטיבי הרלוונטי למטופל.

פיזיותרפיה ספורט בתל אביב
פיזיותרפיה ספורט בתל אביב

מה ניתן לשים עליו דגש במסגרת פיזיותרפיה ספורט בתל אביב?

במסגרת פיזיותרפיה ספורט בתל אביב, על הגורם המטפל להבין בדיוק את שלבי השיקום. מתי ניתן לחזור לפעילות שגרה, מתי ניתן לבצע פעילויות ספורטיביות ספציפיות, באיזה שלב יש עבודה על שינויי כיוון, באיזה מועד יש אפשרות לשלב הפעלת עומסים ואפילו באיזו דרגה מומלץ, אם בכלל, לעשות זאת. כמו גם, יש להכיר את תקופות השיקום, להבין מה יתמוך בשיקום היעיל ביותר ובהפחתת הסיכויים לפציעה חוזרת, וכן הלאה.

על כן, על הגורם הטיפולי להכיר באופן מאוד עמוק ומקצועי את הנסיבות של פציעה ספציפית, את אופן הטיפול והסיוע בהחלמה ממנה כמו גם להבין את המטופל ולדעת לתקשר לו את הדרכים היעילות לשיקום מיטבי, כמו גם למניעת פציעות בהתאם לתחום הטיפול. על הגורם המטפל להבין בסוג הפעילות הספורטיבית של המטופל, להבין כיצד המצב הגופני משפיע עליה ואף מושפע ממנה. על הגורם הטיפולי להבין גם את העומס שהגוף אולי נשא עם הפגיעה, מידת העומס הרלוונטית לאחר השיקום וכן הלאה. ומתוך הבנתו הנרחבת והמעמיקה, לבנות ולייצר תכנית שיקום.  תכנית שתסייע באופן יעיל בחזרה לשגרה, ואם רוצים, גם לפעילות ספורטיבית.

שיקום במסגרת פיזיותרפיה ספורט בתל אביב

יש דרך נוספת להבדיל בין פיזיותרפיה ספורט בתל אביב לבין פיזיותרפיה רגילה, באספקט של שיקום יכולות גופניות. נכון, באופן כללי, המטרה היא לשקם את הגוף לאחר פגיעה לא משנה מה. אך בתחום התמחות הספורט, יש דגש מסוים על שיקום לקראת חזרה לפעילות ספורטיבית רלוונטית. במילים אחרות, לייעל את תהליך השיקום, על מנת לסייע לספורטאי לשוב לאימוניו, אשר מסייעים לו להתנות את גופו לביצועים גבוהים בין אם במקצוע ובין אם בתחביב שלו.

כך, שאפשר שתהיה מעין האצה יעילה בהליך השיקום לשגרת האימונים. באם שיקום רגיל יכול להימשך 6 שבועות, שיקום במסגרת פיזיותרפיה ספורט בתל אביב, יכול להימשך פחות זמן מכך כאשר הגוף מקבל את כל הסיוע והתמיכה המדויקת לו באמת. כך שאם לגורם הטיפולי באמת יש ידע וכלים לתמוך בהליך הטיפול, ויודע כיצד לעבוד עם מטופליו על מנת לסייע להם להחלים באופן יעיל – הרי זה מבורך.  זאת, בשילוב, ידע וניסיון בעבודה עם ספורטאים, יכול להוות יתרון ייעודי לסוג התמחות שכזה בעולם הפיזיותרפיה.

סרטון בנושא: מתיחה לשריר הסוליה

 

תוכן עניינים

אודות המחבר:

Picture of אור אהרון

אור אהרון

פיזיותרפיסט משנת 2017 בוגר תואר ראשון B.P.T בעל תעודת הסמכה ממשרד הבריאות.
מנהל קליניקה פרטית בתל אביב ובמקביל מנהל מערך פיזיותרפיה במחלקת הנוער מכבי ת"א בכדורגל.

מאמרים נוספים בנושא:

Woman has shoulder pain
פיזיותרפיה לכתף

כאבים בכתף

כאבי כתף הם אחת מתלונות השרירים והשלד השכיחות ביותר, המשפיעות על אנשים מכל הגילאים והרקעים. בין אם אתם ספורטאים מקצועיים או עובדי משרד המרותקים לשולחן

קרא עוד »
Easing pain in knee area
פיזיותרפיה לברך

כאבים בברך

כאבי ברכיים, הם מצב שיכול להשפיע באופן משמעותי על איכות חייו של האדם. הם יכולים להיגרם ממגוון גורמים, החל מפציעה, שימוש יתר במפרק הברך, דלקת

קרא עוד »
Sports massage. Therapist working with shoulders
פציעות ספורט

פיזיותרפיסט ספורט

פיזיותרפיה ספורטיבית, היא תחום התמחות של פיזיותרפיה המתמקד בהערכה, אבחון, טיפול ומניעה של פציעות הקשורות לספורט ופעילות גופנית. זהו תחום הדורש הבנה מעמיקה של הביומכניקה

קרא עוד »

Panda PT
מכון פנדה פיזיותרפיה 
סמטת בית הבד 3 ת"א

לקבלת ייעוץ מקצועי וקביעת תור אנא השאירו פרטים או התקשרו 
054-775-8428

בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.