מכון פנדה פיזיותרפיה 

סמטת בית הבד 3 ת"א

Panda PT
מכון פנדה פיזיותרפיה 
סמטת בית הבד 3 ת"א
054-775-8428

פיזיותרפיה לצוואר

פיזיותרפיה לצוואר היא צורה מיוחדת של פיזיותרפיה המתמקדת בשיקום אזור הצוואר, כולל השרירים, העצמות והמפרקים. הצוואר, הוא אזור מורכב בגוף, וניתן להשתמש בפיזיותרפיה לצוואר לשם טיפול במגוון מצבים, כגון כאבי צוואר, נוקשות והפחתת טווחי תנועה של חוליות הצוואר. במאמר זה, נדון בסוגי הפיזיותרפיה המשמשים לשיקום צוואר, ובמקרים בהם אנשים עשויים להזדקק לטיפול זה.

סוגי הפיזיותרפיה לצוואר

ישנם מספר סוגים של טכניקות פיזיותרפיה שניתן להשתמש בהן לשיקום צוואר. השיטות המרכזיות הן, טיפול ידני, טיפול בפעילות גופנית ואלקטרותרפיה. 

הטיפול הידני

טיפול ידני, כולל בין היתר טכניקות מעשיות המשמשות לביצוע תמרונים שונים של המפרקים והרקמות הרכות של הצוואר. סוג זה של טיפול יכלול בדרך כלל עיסוי, גיוס מפרקים ומניפולציות על עמוד השדרה. העיסוי הוא בעצם שימוש בטכניקות שונות כדי לתפעל את הרקמות הרכות של הצוואר על ידי לישה, ליטוף ודחיסה. גיוס מפרקים לעומת זאת, עושה שימוש בתנועות פסיביות לגיוס מפרקי הצוואר, מה שיכול לעזור לשפר את טווחי התנועה ולהפחית את הכאבים בצוואר. מניפולציות על עמוד השדרה כוללות שימוש בתנועת דחיפה ליישור מחדש את חוליות הצוואר, מה שעוזר בדרך כלל להפחית כאב ולשפר את התפקוד.

טיפול בפעילות גופנית

טיפול בפעילות גופנית נעשה על ידי תרגילים ספציפיים לשיפור הכוח, הגמישות וטווח התנועה באזור הצוואר. תרגילים אלו הם מתיחות, תרגילי חיזוק ותרגילי טווח תנועה. מתיחות משמשות לשיפור הגמישות באזור הצוואר, בעוד תרגילי חיזוק משמשים לשיפור הכוח והיציבות בשרירי הצוואר. בנוסף, תרגילי טווח תנועה, משמשים לשיפור טווחי התנועה באזור הצוואר, מה שיכול לסייע בהפחתת כאב ונוקשות, הטיפול יכול להתבצע על ידי המומחים של "פנדה פיזיותרפיה".

אלקטרותרפיה

אלקטרותרפיה, כוללת שימוש בגירוי חשמלי להפחתת כאב ודלקת באזור הצוואר. סוג זה של טיפול יכלול גירוי עצבי חשמלי דרך העור, אולטרסאונד וזרם הפרעה. בטיפול בגירוי עצבי, יעשה שימוש במכשיר קטן המעביר דחפים חשמליים לעצבים בצוואר, מה שיכול לעזור להפחית כאב. אולטרסאונד עובד על ידי שימוש בגלי קול בתדר גבוה, כדי להפחית דלקת ולקדם ריפוי באזור הצוואר. זרם הפרעה, הוא בעצם שימוש בשני זרמים חשמליים או יותר המועברים לאזור הצוואר, מה שיכול לעזור להפחית כאב ולשפר את התפקוד. טיפולים מסוג זה, נעשים בתורה תדירה ב"פנדה פיזיותרפיה".

מתי נזדקק לפיזיותרפיה לצוואר

אנשים עשויים להזדקק לפיזיותרפיה לצוואר מסיבות שונות. ישנם כמה מצבים נפוצים שדרושים פיזיותרפיה. המצבים הללו הם בדרך כלל סיטואציות של צליפת שוט, פריצת דיסק, מחלת דיסק ניוונית ודלקות פרקים. 

צליפת שוט

צליפת שוט, היא פציעה בצוואר המתרחשת כאשר הראש נמשך לפתע לאחור ולאחר מכן קדימה, מה שקורה בדרך כלל בתאונות דרכים. מצב זה, יכול לגרום לנזק לרקמות הרכות של הצוואר, וכתוצאה מכך כאב, נוקשות וטווח תנועה מופחת. הפיזיותרפיה אותה מבצעים מומחי "פנדה פיזיותרפיה" יכולה לסייע בהפחתת כאב ונוקשות, לשפר את טווחי התנועה ולקדם ריפוי באזור הפגוע.

פריצת דיסק

פריצת דיסק מתרחשת כאשר הרקמה הרכה בין חוליות הצוואר בולטת או נקרעת וכתוצאה מכך היא מפעילה לחץ על העצבים שמסביב. מצב זה, יכול לגרום לכאב, חוסר תחושה וחולשה בצוואר, בכתפיים ובזרועות. גם כאן, פיזיותרפיה על ידי המומחים של "פנדה פיזיותרפיה" יכולה לעזור להפחית כאבים ודלקות, לשפר את טווחי התנועה ולחזק את שרירי הצוואר והכתפיים.

מחלת דיסק ניוונית

מחלת דיסק ניוונית, היא מצב המתרחש כאשר הדיסקים בין חוליות הצוואר מתחילים להישחק עם הזמן. כך נגרמים כאב, נוקשות וטווחי תנועה מופחתים באזור הצוואר. פיזיותרפיה גם פה, יכולה לעזור לשפר את טווחי התנועה, להפחית כאבים ונוקשות ולקדם ריפוי באזור הפגוע.

לסיכום

פיזיותרפיה לצוואר יכולה להוות צורת טיפול יעילה למגוון מצבים הגורמים לכאבים, נוקשות והקטנת טווחי התנועה באזור הצוואר. לכן, פיזיותרפיה יכולה לסייע בהפחתת כאב ודלקת, לשפר את טווחי התנועה והתפקוד ולקדם את הריפוי באזור הפגוע. 

שאלות ותשובות בנושא פיזיותרפיה לצוואר:

פיזיותרפיה היא כלי רב ערך לטיפול במגוון בעיות צוואר. זה יכול לעזור עם כאב, נוקשות ובעיות ניידות באזור הצוואר. על ידי שימוש בטכניקות טיפול ידני כגון עיסוי, מתיחות וגיוס מפרקים, פיזיותרפיסטים יכולים לעזור לשפר את טווחי התנועה ולהפחית את הכאב באזור הצוואר. ניתן להשתמש בפיזיותרפיה גם לטיפול במצבים כמו צליפת שוט, ספונדילוזיס צוואר הרחם, ופריצת דיסק. עם תכנית הטיפול הנכונה המותאמת לצרכיו של הפרט, פיזיותרפיה יכולה לספק הקלה ארוכת טווח מבעיות צוואר.

כאבי צוואר הם בעיה נפוצה המשפיעה על אנשים רבים, אך ניתן לטפל בה בעזרת תרגילים נכונים. פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור לחזק את השרירים בצוואר ולשפר את טווח התנועה שלך. יש מגוון רחב של תרגילים שאתה יכול לעשות כדי לעזור להפחית כאבי צוואר ולשפר את מצבך. אלה כוללים תרגילי מתיחה, חיזוק ואיזון המכוונים לשרירים בצוואר ובגב העליון. על ידי שילוב תרגילים אלה בשגרת היומיום שלך, אתה יכול לעזור להפחית כאבי צוואר ולשפר את המצב הכללי של הצוואר שלך.

פיזיותרפיה היא צורת טיפול רבת עוצמה לכאבי צוואר ונוקשות. הוא מציע יתרונות רבים על פני טיפולים אחרים, כגון תרופות, ניתוחים והזרקות. פיזיותרפיה יכולה לספק הקלה ללא צורך בתרופות שעלולות להיות מסוכנות או הליכים פולשניים. זה גם עוזר להגדיל את טווח התנועה, לשפר את היציבה ולהפחית דלקת באזור הצוואר. עם פיזיותרפיה, אתה יכול לקבל הקלה ארוכת טווח בכאבי צוואר ללא סיכון של תופעות לוואי או סיבוכים הקשורים לטיפולים אחרים.

תוכן עניינים

אודות המחבר:

Picture of אור אהרון

אור אהרון

פיזיותרפיסט משנת 2017 בוגר תואר ראשון B.P.T בעל תעודת הסמכה ממשרד הבריאות.
מנהל קליניקה פרטית בתל אביב ובמקביל מנהל מערך פיזיותרפיה במחלקת הנוער מכבי ת"א בכדורגל.

מאמרים נוספים בנושא פיזיותרפיה לצוואר:

Young beautiful blonde girls sitting behind the laptop. Tired student with pain in the neck. Massage
פיזיותרפיה לצוואר

כאבים בצוואר

אאוץ'. כואב לכם לסובב את הראש ולהביט במחשב? הצוואר שלכם לא משתף אתכם פעולה? הגיע הזמן לטפל בכאב שבצוואר אחת ולתמיד. כאבי צוואר, הם גם

קרא עוד »

Panda PT
מכון פנדה פיזיותרפיה 
סמטת בית הבד 3 ת"א

לקבלת ייעוץ מקצועי וקביעת תור אנא השאירו פרטים או התקשרו 
054-775-8428

בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.