מכון פנדה פיזיותרפיה 

סמטת בית הבד 3 ת"א

Panda PT
מכון פנדה פיזיותרפיה 
סמטת בית הבד 3 ת"א
054-775-8428

כאבים בצוואר

Young beautiful blonde girls sitting behind the laptop. Tired student with pain in the neck. Massage

אאוץ'. כואב לכם לסובב את הראש ולהביט במחשב? הצוואר שלכם לא משתף אתכם פעולה? הגיע הזמן לטפל בכאב שבצוואר אחת ולתמיד. כאבי צוואר, הם גם שם גנרי גם לצוואר תפוס, והם בדרך כלל יבואו בגלים ובתקופות. תקופה בה הצוואר כואב לכם בחוזקה, ואחר כך תקופה טובה יותר, אך לאחריה שוב תקופה בה הצוואר מזכיר את קיומו. אז איך ממגרים את הכאב בצוואר אחת ולתמיד? הבשורה במאמר שלפניכם.

כאבים בצוואר ללא תנועה

על פי הידע המקצועי של חברת פנדה פיזיותרפיה, הכאבים בצוואר יכולים להיות גם ללא תזוזה של הצוואר. כלומר, גם כאשר האדם נמצא במנוחה מוחלטת ואינו מזיז את הצוואר שלו לצדדים – הצוואר שלו עדיין כואב. כאב מסוג זה הוא לא תקין, ולכן – הוא מחייב בדיקה אצל רופא, על מנת שהלה יצווה עבור הסובל הפניות רפואיות ויפנה אותו לפיזיותרפיה המתאימה.

כאבי הזזה בצוואר

הכאבים שהכי נפוצים בצוואר כואב או בצוואר תפוס, הם כאבים אשר נובעים מהזזה של הצוואר לימין או לשמאל. כלומר – במצב כזה, אם הסובל ישכב במנוחה ולא יזיז את צווארו, הצוואר שלו לא יכאב לו. אך במקרה בו הוא יזיז את הצוואר ואפילו מעט – הצוואר יתחיל לכאוב לו. חשוב להבין שקשה מאד שלא להזיז את הצוואר, ובדרך כלל באופן אוטומטי אנו מזיזים אותו בלי להקדיש לכך תשומת לב מיוחדת. כך שגם במקרה זה, ההמלצה היא לפנות לרופא לצורך התווית טיפול בכאבי הצוואר.

כאבים בצוואר
כאבים בצוואר

 

מדוע נגרמים כאבים בצוואר?

חשוב לדעת, שלא תמיד הכאבים בצוואר נובעים רק ממחלה כרונית או פגיעה בעצם. לעיתים רבות, הכאבים בצוואר נובעים מתנוחות לא נכונות, אשר משבשות את ציר הצוואר וגורמות לו לכאבים. טיפול נכון ומונע במנחים אלה, יכול להוביל לכך שהכאב בצוואר יופחת ואף יעלם לחלוטין, אך ההמלצה היא תמיד למנוע מראש את הכאבים שעלולים לבוא, על ידי ההרגלים הנכונים הבאים:

רכינה קדימה – אסון לצוואר

אם אתם יושבים זמן רב מול מחשב, והמחשב שלכם ממוקם נמוך מידי – רבים הסיכויים שכאבים בצוואר יבקרו גם אתכם חלילה. כדי למנוע את הכאבים, ההמלצה היא למקם את המחשב בגובה העיניים, ולשבת בצורה זקופה או ישרה בלי להתכופף כלפי מטה למשך זמן ארוך מידי. מנח ישר זה, יכול למנוע כאבים ולאפשר לצוואר להיות בריא ומשוחרר.

מתעסקים הרבה בנייד? כדאי להפחית בכך!

אחת הפעולות שהכי גורמות לכאבים בצוואר לצוץ ולהפריע לחיים התקינים, היא – שלחית וואצפ! קשה מאד לשבת ולהתכתב בנייד או להתעסק בו, בצורה שנכונה עבור הצוואר. ומסיבה זו, ריבוי זמני מסך עלול לגרום לכך שהכאבים בצוואר רק ילכו ויתעצמו. אז אם עד היום גם אתם הייתם מכורים לטלפון, זה הזמן להיגמל ממנו כדי לשמור על צוואר משוחרר ובלתי כואב.

לישון כמו שצריך – בשביל למנוע כאבי צוואר!

תנוחת השינה שלנו היא ממושכת למדי, כמעט יותר מכל תנוחה שלנו במשך היום. ומסיבה זו, במיוחד בתנוחת השינה – יש להקפיד על מנח נכון של הצוואר. כריות מרובות מידי, כרית קשה או מזרון שוקע – עלולים לגרום למנח לא נכון של הצוואר במשך שעות השינה, מה שעלול לגרום לכאבי צוואר בלילה וביום.

גורמים רפואיים לכאבים בצוואר

בנוסף להרגלים אשר עלולים לגרום לכאבים בצוואר, קיימים גם גורמים רפואיים שיכולים להשליך משמעותית על הצוואר והכאב שבו. בין הגורמים הרפואיים הנפוצים שמשפיעים על כאבים בצוואר, ניתן למצוא: דלקת גרון עם חיידק הסטרפטוקוקוס, דלקת שקדים, שלבקת חוגרת ועוד. מסיבה זו, בעת שצצות המחלות הללו, יש לטפל בהם בהקדם האפשרי על מנת למנוע מהם לגרום נזק אורך טווח לצוואר.

כואב לכם הצוואר? יכול להיות שכואב לכם הראש!

לא רבים יודעים, אך כאבי ראש מתפתחים עלולים לגרום לכאבי צוואר. ההשלכה בין כאבי הראש לכאבי הצוואר, נובעת מן המבנה האנטומי המשלב בין הראש לצוואר. מסיבה זו, אם הצוואר שלכם כואב ללא סיבה ניכרת לעין, ייתכן מאד כי כאב הצוואר הוא רק פרומו לכאב הראש שעלול לפקוד אתכם בקרוב.

הצוואר כואאאבב. איך מטפלים?

אם גם לכם נמאס לסבול מכאבים בצוואר, ההמלצה הרפואית הנפוצה, היא לפנות לטיפולי הפיזיותרפיה. טיפולי הפיזיותרפיה מתייחסים לכל הרקמות, השרירים והמעטפת שמקיפה את הצוואר, ונותנים לכל גורם טיפול נכון ואורך טווח שמטפל בכאב ואף מונע אותו. לטיפולי הפיזיותרפיה רווח כפול: מצד אחד הם ממגרים את הכאב בהדרגה עד שהוא נעלם לחלוטין, ומצד שני הם מלמדים את המטופל את המנחים הנכונים עבור הצוואר שלו, ובכך הם לא רק ממגרים את הכאבים – אלא אף ממש מונעים את הישנותם.

לסיכום

כאבי צוואר יכולים להתבטא בכמה צורות, הן באופן ממושך וללא סיבוב הצוואר, והן בעקבות הזזת הצוואר. קיימים גורמים רבים לכאבי הצוואר, בין הגורמים הנפוצים ניתן למצוא: גורמים רפואיים, כמו: חיידק בגרון וכאבי ראש, וגורמים הנובעים מהרגל לקוי, כמו: מנחים לא נכונים בשנה, זמן מסכים מרובה ועוד. כדי לטפל בכאבי הצוואר, ההמלצה היא לבחור בטיפול פיזיותרפיה מתאים.

 

מוזמנים לצפות בסרטון הקצר: הקלה לכאב צווארי

שאלות ותשובות בנושא: כאבים בצוואר

כאבי צוואר הם בעיה שכיחה המשפיעה על אנשים רבים, והיא יכולה להיגרם ממגוון גורמים. למרבה המזל, ישנם שינויים באורח החיים שיכולים לעזור להפחית כאבי צוואר ולשפר את הבריאות הכללית. על ידי ביצוע שינויים פשוטים בתזונה, פעילות גופנית, יציבה, ניהול מתחים ועוד, אנשים יכולים לנקוט בצעדים להפחתת כאבי צוואר ולשיפור איכות חייהם. במאמר זה נחקור את השינויים השונים באורח החיים שיכולים לסייע בהפחתת כאבי צוואר ונספק טיפים כיצד לבצע שינויים אלו.
כאבי צוואר הם בעיה שכיחה שיכולה להיגרם ממגוון גורמים, החל מיציבה לקויה ועד לפציעה. למרבה המזל, ישנם טיפולים יעילים רבים זמינים לכאבי צוואר שיכולים לעזור להקל על אי הנוחות ולשפר את איכות החיים שלך. במאמר זה, נדון בכמה מהטיפולים היעילים ביותר לכאבי צוואר וכיצד הם יכולים לעזור לך לנהל את מצבך.
כאבי צוואר יכולים להיות מצב מתיש המשפיע על חיי היומיום שלנו. למרבה המזל, ישנם תרגילים ומתיחות שיכולים לעזור להקל על אי הנוחות הקשורה לכאבי צוואר. על ידי פעילות גופנית סדירה ומתיחה של שרירי הצוואר, נוכל להפחית מתח, לשפר את הגמישות ולהגביר את הכוח באזור הצוואר. במאמר זה, נדון בכמה מהתרגילים והמתיחות היעילים ביותר שיכולים לעזור עם כאבי צוואר.

תוכן עניינים

אודות המחבר:

Picture of אור אהרון

אור אהרון

פיזיותרפיסט משנת 2017 בוגר תואר ראשון B.P.T בעל תעודת הסמכה ממשרד הבריאות.
מנהל קליניקה פרטית בתל אביב ובמקביל מנהל מערך פיזיותרפיה במחלקת הנוער מכבי ת"א בכדורגל.

מאמרים נוספים בנושא:

Woman has shoulder pain
פיזיותרפיה לכתף

כאבים בכתף

כאבי כתף הם אחת מתלונות השרירים והשלד השכיחות ביותר, המשפיעות על אנשים מכל הגילאים והרקעים. בין אם אתם ספורטאים מקצועיים או עובדי משרד המרותקים לשולחן

קרא עוד »
Easing pain in knee area
פיזיותרפיה לברך

כאבים בברך

כאבי ברכיים, הם מצב שיכול להשפיע באופן משמעותי על איכות חייו של האדם. הם יכולים להיגרם ממגוון גורמים, החל מפציעה, שימוש יתר במפרק הברך, דלקת

קרא עוד »
Sports massage. Therapist working with shoulders
פציעות ספורט

פיזיותרפיסט ספורט

פיזיותרפיה ספורטיבית, היא תחום התמחות של פיזיותרפיה המתמקד בהערכה, אבחון, טיפול ומניעה של פציעות הקשורות לספורט ופעילות גופנית. זהו תחום הדורש הבנה מעמיקה של הביומכניקה

קרא עוד »

Panda PT
מכון פנדה פיזיותרפיה 
סמטת בית הבד 3 ת"א

לקבלת ייעוץ מקצועי וקביעת תור אנא השאירו פרטים או התקשרו 
054-775-8428

בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.